Produkcja drzewna - Andrew

OFERTA

O firmie

Nasza Firma została założona w 1980 roku przez obecnego współwłaściciela Andrzeja Kowalczyka. Jak na tradycję rodzinną przystało, także Andrzej Kowalczyk rozpoczął działalność związaną z tartacznictwem i drewnem.

Na początku była to jednoosobowa działalność, która opierała się na usługowym przecieraniu drewna. Z biegiem czasu właściciel zaczął myśleć o rozwoju swojego tartaku i wprowadzeniu nowych wyrobów do oferty.

Lata dziewięćdziesiąte XX wieku to dalszy rozwój tartaku. Zaczęto produkować więźby dachowe, tarcicę, podkłady kolejowe. Początkowo rynkiem zbytu na nowe towary był Kraków i okoliczne miejscowości, gdzie dostarczane były więźby dachowe i tarcica. Kolejnym miejscem ekspansji był Górny Śląsk i kopalnie węgla, ponieważ tam dostarczana była duża część produkcji podkładów kolejowych.

Początek XXI wieku był także początkiem produkcji nowych wyrobów przez Naszą Firmę.
Zaczęliśmy produkować palety drewniane, a w 2005 roku rozpoczęła się produkcja bębnów drewnianych do kabli i lin. Był to rok przełomowy dla naszego zakładu, ponieważ patrząc z perspektywy czasu przyniósł szereg inwestycji i duży rozwój. Wybudowano suszarnię o pojemności 50 m3, która była pierwszym krokiem do uzyskania certyfikatu fitosanitarnego IPPC.

Kolejne lata to dalszy intensywny rozwój naszego przedsiębiorstwa, w roku 2009 rozpoczęliśmy budowę nowej hali tartacznej wraz z zapleczem biurowo – socjalnym, a także nowoczesną kotłownią i suszarnią komorową o pojemnosci 50 m3. Obiekt został oddany do użytku w 2012 roku. Także w 2012 roku jakość i produkcja naszych wyrobów została potwierdzona certyfiaktem jakosci ISO 9001:2008. Posiadamy certyfiak FSC, potwierdzjący iż surowiec drzewny wykorzystywany przez nasz zakład pochodzi z dobrze zarządzanych i gospodarowanych lasów. Certyfikat EUR EPAL potwierdza przynależność do miedzynarodowej organizacji paletowej ( European Pallet Association ). Główny profilem naszej działalności jest produkcja opakowań drewnianych: bębnów drewnianych, palet, skrzyń, tarcicy, krawędziaków itp. Nasza firma współpracuje z małymi przedsiębiorstwami takimi jak drukarnie, a także międzynarodowymi koncernami z różnych branż, m.in. kablowej, spożywczej, hutniczej, automotive. Obecnie Firma Andrew zatrudnia ponad trzydziestoosobowy zespół wykwalifikowanych pracowników. Nasza kadra potrafi sprostać nawet najbardziej wymagającym projektom, a bardzo dobrze wyposażony i ciągle unowocześniany park maszynowy pozwala na realizacje celów, a głównym celem dla właścicieli i pracowników jest satysfakcja i zadowolenie klienta i ciągłe podnoszenie jakości naszych wyrobów.

Obecnie firma ANDREW to:

Realizowany projekt z funduszy UE:

Zakup usługi badawczo-rozwojowej dotyczącej projektu wizyjnego stanowiska kontrolno-pomiarowego przez “ANDREW” s.c.Zakup usługi badawczo-rozwojowej dotyczącej projektu wizyjnego stanowiska kontrolno-pomiarowego przez “ANDREW” s.c.

Przedmiotem Projektu jest zakup usługi badawczo-rozwojowej związanej z opracowaniem zmian procesowych w przedsiębiorstwie ANDREW. Planowana do zakupu usługa dotyczy wykonania wizyjnego stanowiska kontrolno-pomiarowego przystosowanego do pracy w linii produkcji tarcz bębnów. Stanowisko z wykorzystaniem metod wizyjnych będzie realizowało kontrolę tarcz oraz kontrolę drewna pod kątem obecności wad na powierzchni w postaci chodników wykonanych przez szkodniki. Stanowisko będzie pracowało w trybie automatycznym, co pozwoli na wzrost automatyzacji i wydajności kontroli jakości i jednocześnie procesu produkcji w zakładzie.

Celem projektu jest podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez zakup usługi badawczo-rozwojowej związanej z opracowaniem zmian procesowych w przedsiębiorstwie.
Cel ten zostanie osiągnięty m.in. poprzez:
- wdrożenie innowacyjnego rozwiązania w aspekcie procesowym i organizacyjnym,
- obniżenie kosztów jednostkowych produkcji,
- optymalizację i automatyzację procesu produkcji i kontroli jakości,
- zwiększenie przychodów spółki,
- wzrost doświadczenia w zakresie współpracy ze światem nauki.

Wartość Projektu: 99 876,00 zł
Wkład Funduszy Europejskich: 73 080,00 zł

UE

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Raba Niżna 208
34-730 Mszana Dolna

fax (18) 331 96 16
tel. (18) 331 62 80

kom. 608 921 555

biuro@andrew.net.pl
www.andrew.net.pl