Działamy na rynku od 43 lat
Kontrast:
Czcionka:
A A A

Projekty

Z dumą informujemy, iż zakończyliśmy realizację projektu pod nazwą „Wdrożenie wyników prac B+R w celu wprowadzenia na rynek innowacyjnych bębnów kablowych”. Projekt ten był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

ANDREW s.c. realizując projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego UE pt. „Wdrożenie prac B+R w celu wprowadzenia na rynek innowacyjnych bębnów kablowych „opracował nowej generacji bęben kablowy przeznaczony do magazynowania/transportu kabli światłowodowych.

Nasze bębny kablowe o średnicy tarczy głównej 1000 mm cechują się:
– zastosowaniem nowatorskiego rdzenia bębna o konstrukcji gwintowanej
– zmniejszoną wilgotnością drewna do 18%
– zmniejszoną wagą do 65 kg
– zmniejszoną grubością tarcz głównych do 40 mm
– brakiem konieczności zastosowania płytotulei centrującej bęben
– zmniejszoną wagą stalowych elementów centrujących 0,52 kg
– zwiększonym promieniem ugięcia kabla na szpuli do 100 mm

Koszty Kwalifikowalne Projektu: 17 805 348.00 zł
Dofinansowanie z Funduszy Unii Europejskiej: 7 007 670.00 zł

Produkcja tego typu opakowań to kamień milowy w historii naszej firmy, a także postawienie ANDREW s.c. w roli lidera i innowatora w dziedzinie pakowania kabli światłowodowych. Innowacyjność projektu polega na unikalnej konstrukcji bębna, która jest wynikiem wieloetapowych badań badawczo – rozwojowych z udziałem renomowanych jednostek naukowych. Nasze innowacyjne rozwiązanie wyróżnia się przede wszystkim ergonomią, bezpieczeństwem w pakowaniu, transporcie i magazynowaniu tego typu przewodów, które są niezbędnym elementem infrastruktury telekomunikacyjnej i branży high tec. Projekt dedykowanego bębna do kabli światłowodowych ma ogromny wpływ na rozwój globalnej branży opakowań drewnianych, oraz budowanie jej przyszłości opierających się na innowacyjnych technologiach.